Overall Winners

Literary Rally 2014

Accounting I

Blair Derouen (Grand Lake High School)

Advanced Math - Pre Calculus

Margaret Lie (St. Louis Catholic High School)

Advanced Math - Functions & Statistics

Everett Bergstedt (Alfred M. Barbe High School)

Agricultural Science I

Brandon Cooper (Sulphur High School)

Agricultural Science II

Colton Berzins (Pickering High School)

Agricultural Science III

Nick Armentor (Lake Arthur High School)

Algebra I

Calvin Samples (Pickering High School)

Algebra II

Andrew Cooper (DeRidder High School)

Biology I

Christian Keever (Sulphur High School)

Biology II

Wyatt Bertrand (Alfred M. Barbe High School)

Business Computer Application

Logan Willis (Kinder High School)

Calculus

Jiating Jiang (Alfred M. Barbe High School)

Chemistry

Katie Henning (Alfred M. Barbe High School)

Civics

Jason Ortiz (Anacoco High School)

Computer Science

Krystal Ray (Hamilton Christian Academy)

English I

Julie McClain (Hamilton Christian Academy)

English II

Caleb Daniel (Hamilton Christian Academy)

English III

Allison Mueller (Alfred M. Barbe High School)

English IV

Emily Fontenot (Hamilton Christian Academy)

Environmental Applications

Rose Owens (Alfred M. Barbe High School)

Environmental Science

Kimyatta Gray (DeRidder High School)

Family & Consumer Science

Mallory Fruge (Alfred M. Barbe High School)

Financial Math

Gregory Broussard (DeRidder High School)

Free Enterprise

Abigail Sellers (Anacoco High School)

French I

Jacob Going (Alfred M. Barbe High School)

French II

Tyler Broussard (St. Louis Catholic High School)

French III

Morgan DelVecchio (St. Louis Catholic High School)

Geometry

Alex John (Sulphur High School)

Health

Chelsea Glaspie (Anacoco High School)

Intro to Business Computer Application

Susannah Cox (Sulphur High School)

Journalism

Bethany Trahan (Grand Lake High School)

Nutrition & Food

Heaven Thomas (East Beauregard High School)

Parenthood Education

Megan Dixson (DeQuincy High School)

Physical Science

Josh Miller (Pitkin High School)

Physics

Matthew Jester (St. Louis Catholic High School)

Principles of Business

Evan Brevelle (Sam Houston High School)

Psychology

Dakota Johnson (Kinder High School)

Sociology

Brandi Doyal (Anacoco High School)

Spanish I

Natasha Navejar (St. Louis Catholic High School)

Spanish II

Ryan Domingue (Sulphur High School)

Spanish III

Tyler Turner (Hamilton Christian Academy)

U.S. History

Victoria Hayes (Alfred M. Barbe High School)

World Geography

Gates Baker (Sulphur High School)

World History

Colleen Stratton (Alfred M. Barbe High School)


April 17, 2014